Када купите гармин нуви уређај за ауто-навигацију уз њега добијате и пуњач за аутомобил. Уређај прикључен на овај пуњач ради нормално у навигационом режиму док се пуни.
Међутим, ако уређај прикључите на рачунар УСБ каблом (нуви на себи има стандардан мини УСБ прикључак), уређај се и тада пуни али се укључује у режиму за пренос података – не можете га користити за навигацију, већ га рачунар види као УСБ диск и можете само преносити податке.
То је намерно тако направљено, зато што уређај у навигационом режиму троши више струје него што је предвиђено са УСБ порт може да обезбеди. Ако би уређај пребацили у навигациони режим док се напаја са УСБ прикључка то би могло да оштети рачунар. […]
[ ... види цео чланак ... ]
Ако сте на своју УСБ меморију напаковали програме кој вам често требају тако да можете да их користите на било ком рачунару, вероватно вам је незгодно да сваки пут отварате садржај диска и тражите програм који вам је потребан.